Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

01. března 2010 Obce a místa

Oblasti: | Komentáře: 1 | 2 250 x přečteno

Satzung

hory

Dominantou Satzungu, je Hirtstein , který vidíme na obrázku. Na tomto místě zároveň objevíme velice zajímavou přírodní památku, nádherné čedičové varhany.
Satzung

Na Hirtstein je nasměrovaná i webkamera .

První zmínka o tomto městečku pochází již z roku 1501. Mezi významné roky patří letopočet 1779, kdy navštívil Satzung císař Josef II, o rok později se zde skrýval známý krušnohorský pytlák Karl Stülpner. Městečko nebylo ušetřeno ani během napoleonských válek, v letech 1811 – 1814 zde opakovaně loupila pruská a rakouská vojska.

Satzung leží na úpatí 890 metrů vysokého Hirtsteinu (je nejvyšší horou ve středním Krušnohoří na německém území) a má statut nejvýše položeného městečka právě v tomto regionu. Najdeme jej přímo na česko-německé hranici, dříve se na české straně nalézala obec Jilmová. Na Hirtsteinu se točí i pět větrníků, avšak nepoměrně menších, než ty, co vyrůstají za hranicemi v Čechách.

Nádherné čediče na vrcholu Hirtsteinu svědčí o bývalé vulkanické aktivitě tohoto

Hirtstein

území. Na vrcholu je také výletní restaurace. Za jasného počasí můžete vidět z Hirtsteinu Fichtelberg, Klínovec, Scheibenberg, Bärenstein a Pöhlberg. V tomto odkazu si můžete prohlédnout panoramatický výhled, jaký by nás čekal při návštěvě tohoto místa.

Okolí je vhodné jak pro zimní aktivity, je zde menší sjezdovka i upravované běžecké trasy, tak v létě nabízí spoustu značených tras jak pro pěší tak i cyklisty.
Můžeme si odsud udělat výlet do pouze 5 kilometrů vzdáleného Steinbachu, kde najdeme známou železnici či se můžeme občerstvit v restauraci , kde můžeme platit v „českých“. Při troše štěstí můžeme vidět půvabné kouřící lokomotivy známé úzkorozchodné železnice , která začíná vždy svou pouť právě ve Steinbachu

V 6 kilometrů vzdáleném Schmalzgrube, kam nás nasměruje značená cyklostezka, můžeme navštívit starou vysokou pec.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2023 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz