Krušné hory  Krušnohorsky myslet, žít a snít

05. června 2012   Glosy  

Oblasti: | Komentáře: 3 | 1 407 x přečteno

Prúďové na mašinkách

Je to už několik let, co se začal plíživě projevovat jeden z mnoha nešvarů našeho polistopadového vývoje, totiž ježdění na samohybech všeho druhu a to zásadně tam, kde to přinejmenším není dovoleno. Toto přerostlo, alespoň v okolí mého bydliště v Krušných horách, v celkovou epidemii až anarchii.

Prúďové na mašinkách

Ježdění cesta necesta, pole nepole, les neles bez respektování čehokoli se stalo velmi populární a rozšířené. Chtělo by se říci, že se tak děje za nečinného přihlížení policie ČR, leč policie ani nepřihlíží. Hravě si zdůvodnila, že na honění vyšinutých motoristů po lese nemá lidi, techniku, čas….bla, bla, bla.

Už před delší dobou, v čase kdy jsem zde začínal blogovat, jsem zde zachytil blog jisté mladé dívčiny, jež se zde z této činnosti vypisovala. Říkala něco v tomto smyslu: že si koupila čtyřkolku a s tou jezdí do přírody co nejčastěji, neb jí má ráda. Myslím, že taková věta je na zamyšlení a nenápadné odlákání dotyčné na lékařské vyšetření. Rodiče pak mohou zpytovat své svědomí kde udělali chybu. Ani vzdělávací ústavy, jimiž děvče během svého vzdělávacího cyklu prošlo, nejdou hodnotit na výbornou.

Před časem jsem někde četl glosu o tom, že kladný postoj k přírodě by měl být jedním ze základů dobrého a slušného vychování. Z pohledu toho co se kolem mě poslední léta děje, má nemalá část naší společnosti značný deficit.

 

Jen pro zajímavost co o pohybu v lese říká Lesní zákon č.289/1995sb.

Hlava III obecné užívání lesů

§20 Zákaz některých činností v lese

odstavec 1

a) rušit klid a ticho

g) jezdit a stát v lese s motorovými vozidly

 

Majitelé endur, čtyřkolek, sněžných i vodních skútrů svoje pojíždění všemi prostory zdůvodňují mimo jiné takto:

„Přece jsem za svůj stroj nedal takový prachy jenom proto, abych se pak na něj chodil koukat do garáže“.

Zajímavý myšlenkový pochod, vlastně vůbec ne. Až totiž jednou nějakého movitého tydýtka napadne  koupit si tank, logika tohoto zdůvodnění  mu bude velet jezdit a střílet po všem co se pohne i nepohne.

Pán Bůh s námi. Policie a ostatní orgány totiž, které by v tomto měly konat s námi nejsou.

Napsal  Vladimír Štastný http://vladimirstastny.blog.idnes.cz

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat3 komentáře na článek “Prúďové na mašinkách”


 1. fotbalik
  21. června 2012
  11.50

  Plně souhlasím, jednání těchto jedinců je zralé na hospitalizaci na psychiatrii. Už se s tím také několikrát setkal, nejen čtyřkolek ale i terénních motorek (bez ohledu na roční dobu). Bohužel nerespektování zákonů, norem ale i obyčejných pravidel slušnosti je čím dál rozšířenějším jevem a stává se už spíše fenoménem a dokonce projevem dnešní doby. Tento posun je nejvíce k pláči.


 2. Anonym
  28. října 2013
  13.57

  Jste všichni padlí na hlavu! Když jezdíte na kole mezi smrčkama,děláte bordel všude kde zastavíte,všude jsou plechovky,papírky atd.. Ničíte přírodu víc než čtyrkolkář,motorkář


 3. waki
  12. května 2015
  15.00

  kDEPAK JSOU ZELENÍ MUŽÍČKOVÉ ? tY BY SE HLAVNĚ MĚLI STARAT O TO ABY SEM NIKDO NEJEZDIL – POKUTY A VYPOUŠTĚNÍ DUŠÍ BY POMoHLO. Pořádného hajného v lese jsem neviděl roky, jen si vozí tlusté prdelky a padáky v autech po silnicích. Ani černou škodnou neloví a když tak podle a zákeřně .Takže vše se vrací !

Odpovědi


+ 7 = 16
© 2009 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít.