Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

16. července 2017   Rozhledny, pohledy  

Oblasti: , | Komentáře: 1 | 681 x přečteno

Rašovické skály

Rašovické skály se zvedají nad obcí Rašovice u Klášterce nad Ohří v severovýchodní části Doupovských hor. Rašovické skály jsou jedním z největších skalních výchozů v Doupovských horách. Skály ukončují rozlehlý čedičový horský hřeben Nedíl (637 m) a tvoří přírodní památku Rašovické skály. Vznikly odtržením sesuvu, kdy se jeho uloženiny nahromadily pod úpatím svahu.

Strmé skalní stěny západního hřbetu Nedílu ( dříve Šeby ), asi 0,5 km východně od obce Lestkov, leží v nadmořské výšce 398 – 584 m. Mají výměru 35 ha a byly vyhlášeny v roce 1992. Předmětem ochrany jsou teplomilná společenstva rostlin a živočichů.

Celková výška skalního výchozu je asi 35 m, délka 100 metrů a je tvořen sopečnými horninami. Z vrcholu skal je nádherný výhled na blízký hrad Lestkov, Černý vrch (678 m), Klášterec nad Ohří a na Krušné hory včetně nejvyššího vrcholu Klínovce.

Nejsnazším výstupem na skály je z malé obce Suchý Důl mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. Projdeme obcí okolo kaple a pokračujeme úvozovou cestou okolo pastvin k vodojemu. Stoupáním pak do lesa a brzy dojdeme k závoře. Před závorou prudce odbočíme vpravo do svahu a po 50 metrech zas vlevo po vyšlapané cestičce míříme na hřbet. Na hřbetu je již cesta poměrně výrazná a dovede nás na Rašovické skály.

Chtěl jsem být Honzou Tleskačem. Rozlétnout se, pak se děj vůle boží.

I když jím nebyl, byl šťasten, duše byla uspokojena. A navíc oči, ty se kochaly)).

Vidět je třeba i „nejvíce vysoký „))) vrchol Krušek.

Byla to ale darda dát to s kolem.

Jen nechápu, že je to celkem málo navštěvované místo, neboť tam nevede žádná značená cesta, jen křivolaká pěšinka , téměř na vrcholu obohacena trním a stejně tam byl bordel, i třeba lahváče od nejmenovaného piva všech piv..,) ((

z Rašovických skal

z Rašovických skal

z Rašovických skal

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímatJedna odpověd na článek “Rašovické skály”


  1. waketai
    21. září 2017
    12.13

    Tohle místo je na jaře plné chráněných květin, vřele doporučuji spojit s návštěvou Zásady – kozí farmy a ochutnat výrobky.

Odpovědi


4 + 8 =
© 2009 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít.