Západně od Chomutova ,podél Prunéřovského potoka se táhne
krásné stejnojmenné údolí. Mezi přírodní parky bylo Údolí Prunéřovského potoka vyhlášeno v roce 2000 .
Skalnaté rulové svahy v údolí jsou významným geologickým a geomorfologickým prvkem střední části Krušných hor s vysokou přírodovědeckou a krajinářskou hodnotou.
Zároveň se tento park může pyšnit dvěma nej.
Jsou zde nejvyšší vodopády v Krušných horách a je zde i nejvyšší dřevina mezi památnými stromy u nás . Je to asi 250letý smrk obecný s výškou 50 m.
Dominantou je zřícenina hradu Hasištejn. Gotický hrad na skalnatém ostrohu nad údolím Prunéřovského potoka, založen ve 14. století. V roce 1491 se na hradě trvale usadil Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic. V tomto období byl kolem hradu vybudován zcela nový obranný systém. Vystřídal několik majitelů a roku 1623 se hrad dostal do vlastnictví Jaroslava Bořity z Martinic. Za Martinců začal hrad pustnout. V letech 1891-92 dal zrestaurovat hradní budovy na své náklady vlastník velkostatku Prunéřov-Ahníkov Emanuel Karsch.
Na protějším svahu stojí zajímavý geologický útvar Kokrháč s výskytem chráněné medvědice lékařské, lidově zvané hrozník, kostrounek, tolokněnka. Medvědice je stále zelený plazivý keřík s vystoupavými větvemi, značně podobný brusince. U nás roste jen vzácně ve světlých křovinách a na výslunných chráněných skalních stanovištích, v jalovcových porostech, ve světlých borech a na vřesovištích.
Nejvyšší vodopád Krušných hor je na přítoku Prunéřovského potoka mezi obcemi Výsluní a Celná. Vodopád je složen ze 3 stupňů. Nejvyšší stupeň má 9 metrů.