Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

23. prosince 2008 Zajímavosti

Oblasti: | Komentáře: zatím žádný | 524 x přečteno

Krušné hory protnou nové cesty za peníze Unie

Na opravené i úplně nové cesty se mohou těšit turisté na české i německé straně Krušných hor. Čtyři obce – Boží Dar, Loučná pod Klínovcem, Kurort Oberwiesenthal a Breitenbrunn, totiž společně získaly zhruba 3,2 milionu eur (přes 84 milionů korun) z Evropské unie. Opravovat i stavět za ně budou v letech 2009 až 2011. Nejvíce peněz připadne Božímu Daru, a to přes 65,7 milionu korun. Evropské peníze využije na rekonstrukce cest v obci, které přímo navazují na turistické trasy. Vybuduje za ně i nové lesní komunikace, které propojí současné cesty s trasami na německé straně. „Půjde o propojení například v Hubertkách nebo v Českém Mlýně. Stejně využijí peníze rovněž německé obce,“ uvedl starosta Božího Daru Jan Horník.Celkové náklady projektu jsou 3,9 milionu eur (téměř 102,6 milionu korun). Podpora z EU dosahuje 85 procent. Pět procent je státní podpora a zbytek pak podíl jednotlivých obcí.

Schválení projektu je jejich první úspěch od vstupu Česka do schengenského prostoru. Při této příležitosti se loni starostové dohodli, že se budou podílet na společných akcích. Do neformálního sdružení patří ještě Jáchymov.

Dalším projektem, který obce společně připravují, tentokrát i se zapojením Jáchymova, je posílení ochrany obyvatel v centrálním Krušnohoří v případě požárů a živelních katastrof. Společně chtějí rovněž vybudovat vodovodní síť a vytvořit centrální informační centrum na Božím Daru.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – karlovarský kraj

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2023 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz