Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

01. března 2010   Obce a místa  

Oblasti: | Komentáře: 1 | 2 074 x přečteno

Satzung

hory

Dominantou Satzungu, je Hirtstein , který vidíme na obrázku. Na tomto místě zároveň objevíme velice zajímavou přírodní památku, nádherné čedičové varhany.
Satzung

Na Hirtstein je nasměrovaná i webkamera .

První zmínka o tomto městečku pochází již z roku 1501. Mezi významné roky patří letopočet 1779, kdy navštívil Satzung císař Josef II, o rok později se zde skrýval známý krušnohorský pytlák Karl Stülpner. Městečko nebylo ušetřeno ani během napoleonských válek, v letech 1811 – 1814 zde opakovaně loupila pruská a rakouská vojska.

Satzung leží na úpatí 890 metrů vysokého Hirtsteinu (je nejvyšší horou ve středním Krušnohoří na německém území) a má statut nejvýše položeného městečka právě v tomto regionu. Najdeme jej přímo na česko-německé hranici, dříve se na české straně nalézala obec Jilmová. Na Hirtsteinu se točí i pět větrníků, avšak nepoměrně menších, než ty, co vyrůstají za hranicemi v Čechách.

Nádherné čediče na vrcholu Hirtsteinu svědčí o bývalé vulkanické aktivitě tohoto

Hirtstein

území. Na vrcholu je také výletní restaurace. Za jasného počasí můžete vidět z Hirtsteinu Fichtelberg, Klínovec, Scheibenberg, Bärenstein a Pöhlberg. V tomto odkazu si můžete prohlédnout panoramatický výhled, jaký by nás čekal při návštěvě tohoto místa.

Okolí je vhodné jak pro zimní aktivity, je zde menší sjezdovka i upravované běžecké trasy, tak v létě nabízí spoustu značených tras jak pro pěší tak i cyklisty.
Můžeme si odsud udělat výlet do pouze 5 kilometrů vzdáleného Steinbachu, kde najdeme známou železnici či se můžeme občerstvit v restauraci , kde můžeme platit v „českých“. Při troše štěstí můžeme vidět půvabné kouřící lokomotivy známé úzkorozchodné železnice , která začíná vždy svou pouť právě ve Steinbachu

V 6 kilometrů vzdáleném Schmalzgrube, kam nás nasměruje značená cyklostezka, můžeme navštívit starou vysokou pec.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímatJedna odpověd na článek “Satzung”


  1. Ota Detak
    12. února 2012
    10.49

    Pokud se vydáte na toto krásné místo, nezapomeňte se zastavit v restauraci. Výborně se občerstvíte.

Odpovědi


6 × 6 =
© 2009 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít.