Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

14. listopadu 2008 Obce a místa

Oblasti: | Komentáře: zatím žádný | 2 569 x přečteno

Proč navštívit Bublavu ?

Bublava je typická krušnohorská obec s rozptýlenou zástavbou naBublava velké ploše. Leží v západní části Krušných hor. Na severu a západě hraničí se SRN , konkrétně s Klingenthalem . Obec leží v nadmořské výšce od 700 do 935 m/m.

Podnebí je tu horské, drsnější. Střední roční teplota bývá dlouhodobě + 6 °C a roční srážky 820mm. Z vrcholů, kterými je obec obklopena je nejvyšší Kamenáč s 935 m/m. Na německé straně tohoto vrchlu se nachází rozhledna Aschberg .Bublava byla pro svoji výhodnou polohu, překrásné údolí s dostatkem sněhu, již na Aschbergzačátku 20. století vyhledávaným turistickým centrem.

Pokud by jste byli na Bublavě na kole a měli by jste potřebu se vrátit zpátky směrem na Jelení či dále na Horní Blatnou , tak je skvělá cesta, pokud se vydáte z Bublavy po žluté do Německa , pak po zelené a modré (1,5km) na zmíněný Aschberg a pak dále stále po modré , krásná cesta nádhernými lesy vede souběžně s hranicí (slečna Kateřina Neumanová by měla pocit , že se nachází na Šumavě).

Z druhé strany se nad obcí nachází Olověný vrch – německyOlověný vrch Bleiberg stojící 1km nad osadou Bublava a pyšní se rozhlednou a turistickou chatou. Na 16 m vysokou osmibokou zděnou rozhlednu opláštěnou dřevem vede 74 schodů.Během 2. sv. války sloužila jako dětský domov pro bezdomovce, do roku 1961 jako vojenská radistická hláska, od roku 1961 byla ve správě RAJ Sokolov jako restaurace. Restaurace se zde nachází i dnes a je v soukromém vlastnictví. Zastřešená prosklená vyhlídková plošina ve výšce 13,5 m poskytuje částečně omezený výhled pro vzrostlé stromy – na sever je vidět západní část Krušných hor.

V dnešní uspěchané době Vám blízké i vzdálenější okolí Bublavy nabízí letní i zimní formu aktivního odpočinku nejenom na víkendy, ale i na pobyty dlouhodobější. Nabízí Vám překvapivě čistou, klidnou a zdravou krajinu, ve které najdete mnoho přírodních zajímavostí a krás. Najdete množství krásných zákoutí pro turistiku s připravenými cestami, cyklotrasami , běžeckými stopami, to vše s propojením do sousedního Saska.

V samém středu Bublavy máte v zimě možnost sjezdového lyžování jak pro začátečníky tak pro pokročilé se třemi vleky a osvětlenou sjezdovkou. To vše při technickém zasněžení s plným vybavením horského střediska (lyžařské školy, půjčovna, servis, občerstvení, snowboard areál).

K zajímavostem, které stojí za to vidět, patří v nejbližším okolí především Přírodní park Přebuz, jako perla krušnohorské krajiny. Tento park začíná na okraji Bublavy a končí v hlubokých rašeliništích na Rolavě. Pohledy z Komářího vrchu (951 m/m) a již zmíněného Špičáku patří k nezapomenutelným zážitkům.

Čedičové varhany u nedaleké Rotavy jsou přírodní památkou. Z dvanáctimetrových vějířovitě rozložených hranolů vulkánového typu je možné přehlédnut nádherné panorama Krušných hor. Obdobná lokalita Vysoký kámen u Počátek je zajímavá především pro horolezce, ale i pro čarokrásné pohledy směrem na Český les a do sousedního Saska.

Domovská stránka je města .

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz