Krušné hory  Krušnohorsky myslet, žít a snít

24. dubna 2013   Údolí  

Oblasti: | Komentáře: 3 | 2 423 x přečteno

Prunéřovské údolí

Dalším krásným údolím  Krušných hor protéká Prunéřovský potok, pramenící nedaleko bývalé Rusové a vlévající se u Kadaně zleva do Ohře. Část dolního toku byla kvůli dolování přeložena do umělého koryta. Tak proto Prunéřovské údolí.

Nad údolím v dolní části stojí zřícenina hradu Hasištejn , který stojí za  návštěvu v podzimních měsících. Teprve pak se nám odhalí krásná zlatavá barva tohoto údolí. Je odsud také vidět na jihozápadě velký skalní útes zvaný Kokrháč .

V horních partiích údolí, za Prunéřovským potokem, pod osadou Kýšovice můžeme objevit největší krušnohorský vodopád na české straně, Kýšovický vodopád .

Údolí Prunéřovského potoka je vyhlášeno přírodním parkem a a je zde i nejvyšší dřevina mezi památnými stromy u nás. Je to asi 250letý smrk obecný s výškou 50 metrů.

Po modré turistické si prostě můžeme udělat krásný desetikilometrový pěší výlet přes celé Prunéřovské údolí z Nové Vsi až na koupaliště v Prunéřově i s návštěvou zříceniny Hasištejn.

Celá trasa je dokonce sjízdná i na kole, technicky méně zdatní cyklisté budou v určitých místech z kola slézt, ale těchto míst je minimum.

Je možné využít víkendový vlak na trati Chomutov – Vejprty výstupem ve stanici Nová Ves.

Prunéřovské údolí

Prunéřovské údolí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat3 komentáře na článek “Prunéřovské údolí”


 1. waki carlos
  23. května 2013
  18.28

  Ahoj,múžeš se podívat na Rajče /fotky/ ,kde najdeš pod autorem skincarlos další tipy a fotky, pod autorem šestpětšest//ČÍSLA/najdeš komiksy o Chomutovsku.


 2. Martin Valina
  27. května 2013
  19.49

  Ahoj, díky za informaci, máš to pěně „zmáklé“


 3. Vladimír Šťastný
  28. května 2013
  6.57

  Oznamuji, že památný smrk to má už za sebou, minulý týden ho porazili. Byl už delší dobu napadený kůrovcem a prakticky suchý. Kdo si ale prohlídne jeho úctyhodný pařez, může se podivit, že nebýt kůrovce, ani při svých letech nebyl napaden žádnou houbou a v podstatě se do svých posledních chvil těšil dobrému zdraví.

Odpovědi


9 × = 81
© 2009 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít.