Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

18. prosince 2015 Rozhledny, pohledy

Oblasti: | Komentáře: zatím žádný | 1 541 x přečteno

Dívčí skok u Jáchymova

Dřevění altán se nachází na skále, kde ještě před založením Jáchymova stával hrádek Braunstein, který sloužil k ochraně hranic.

Existuje pověst, že Braunstein byl neskutečně nádherný hrádek, kde začarovaná dívka stále hlídá nesmírný poklad. Když ještě nebyl svah nad dnešní silnicí zalesněný, byl odsud dobrý rozhled do údolí a tedy dobrá pozice pro kontrolu cesty k hranici. Nyní je skála, na které altán stojí obrostlá stromy, a tak bohužel nenabízí skoro žádný rozhled.

Altán zde byl postaven spolu s rozvojem v  lázeňské turistiky v Jáchymově. V té době z něj ještě byly pěkné rozhledy do kraje. Postupem času ale altán chátral a stromy výhled omezily. Až v posledních letech ho lázně znovuobjevily a udělali novou střechu, okolí skály však  zůstává stále povětšinou zarostlé a výhledy jsou tedy vcelku nicotné.

K místu se váže pověst o dívce, která zde z nešťastné lásky k dělníkovi ze stavby železnice Ostrov – Jáchymov v roce 1896 spáchala skokem ze skály sebevraždu. Další zdroj říká, že dívka jménem Anna Held zde byla dokonce zastřelena železničním dělníkem Franzem Wolfem, v té době jeho nevěstou.

Nejlepší cesta k altánu vede ze Smetanovy ulice, na jejímž konci je i doporučené parkoviště. Cesta je značená jako žlutý lázeňský okruh
takže se nedá zabloudit. Je to víceméně po rovince, nic náročného (cca 600 m). Jest možné to zdolat i na kole.

Zpátky můžete jít stejnou cestou nebo pokračovat po okruhu a vyjdete u hotelu Panorama, o ulici výš než máte auto.

Dívčí skok

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz