Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

23. června 2016 Železnice, lanovky

Oblasti: , | Komentáře: zatím žádný | 679 x přečteno

Na Moldavu vlakem i ve všední dny

Moldavský vláček  posílil a láká k výletům.

Od soboty 11. června až do konce srpna budou jezdit denně opět čtyři páry vlaků z Mostu na Moldavu v Krušných horách. Informoval o tom Martin Müller, předseda Klubu přátel krušnohorské železnice Most – Dubí – Moldava. Tím se můžeme v rozumném čase i ve všední dny dostat do tohoto malebného kraje východního Krušnohoří.

Námětem nechť je třeba tento článek – Toulání po východním Krušnohoří

Lidé mohou využít jedinečnou příležitost k cestě do hor. Jízda po Moldavské dráze, funkční kulturní památce ČR, je regionálním zážitkem Krušnohoří.

Cestující mohou použít po přestupu i německou stranu tratě Holzhau – Freiberg. Jízdenky na německé části koupí ve vlaku, na české části u průvodčích či v kterékoli stanici s prodejem jízdenek ČD nebo na e-shopu ČD.
V sobotu 2. července bude opět otevřena pro veřejnost železniční expozice Moldavské dráhy, kulturní památky ČR, ve stanici Osek – město, a to v čase od 10 do 15 hodin. V provozu bude i modelové kolejiště. Návštěvníci mají jednu z posledních možností zakoupit pohlednici s tématikou Moldavské železnice a označit poštovní známkou vydanou ke 130. výročí Moldavské dráhy.

006

 7:21 9:57 13:38 16:41  Most 9:46 13:24 16:32  19:12
 7:34  10:10  13:49 16:56  Litvínov město  9:33  13:11  16:19  18:59
 7:38  10:13  13:52 16:59  Louka u Litvínova  9:31  13:09  16:17  18:57
 7:40  10:15  13:54 17:01  Lom u Mostu  9:28  13:06  16:13  18:54
 7:46  10:21  14:00 17:07  Osek město  9:22  13:00  16:07  18:49
 7:50  10:25  14:04 17:11  Horní Háj  9:17  12:56  16:02 18:44
 7:54  10:29  14:08 17:15  Hrob  9:13  12:52  15:59 18:40
 7:58  10:33  14:12 17:19  Střelná v Kr. h.  9:10  12:49  15:55 18:37
 8:12  10:47  14:26 17:33  Dubí  9:03  12:42  15:48 18:30
 8:20  10:55  14:34 17:41  Mikulov v Kr. h.  8:49  12:28  15:35 18:16
8:27 11:02 14:41 17:48 Mikulov – Nové Město 8:42 12:21 15:28 18:09
8:32 11:07 14:46 17:53 Moldava v Kr. h. 8:38 12:17 15:24 18:05
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat




© 2019 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz