Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

29. září 2013 Tipy na výlety

Oblasti: | Komentáře: zatím žádný | 1 026 x přečteno

Výšlap na Hazmburk

Milá, Raná, Milešovka, Lovoš, Oblík, Varhošť, Hněvín, Ressl, Kalvárie.  A teď posledním zářezem byl Hazmburk. Další výhled Českého středohoří. A zářez do duše vzpomínek byl hluboký.

Ač bylo našlapáno téměř sto kilometrů, výlet nebyl až tak náročný, profil byl spíš taková zvlněná, sem tam nakloněná rovina.

Nechal jsem se vlakem  dovést z Chomutova  do Bíliny, trvá to jen  3/4 hodinky. Odjezd byl naplánován tak, abych byl na místě brzo po východu slunka. Hned zkraje Bíliny vykukuje vpravo Bořeň jenž leží na samé hranici  Českého středohoří,  Bílina byla utopena v tomto brzkém jitru  v ranní mlze.

Je to strašně krásná krajina, to České středohoří. Když máte navíc itinerář naplánován po silničkách třetí třídy, potkat auto už je skoro zázrak. I proro máte spoustu času na kochání se a focení.

V první půli cyklovýletu mne doprovázela nejvyšší hora tohoto středohoří, tedy Milešovka, aby pak v druhé půli se začal zjevovat smysl tohoto výletu,  nádherná zřícenina Hazmburk, jež se dá při troše technické i fyzické zdatnosti  vyšlápnout  i na kole.

Když se k Hazmburku blížíme, stěží by nás napadlo, že nám zřícenina   nabídne, zvlášť  při své pouhé  výšce 418 metrů, nějaký parádní výhled. Mýlíme se, opravdu mě překvapilo, kam až dohlédneme, co vše vidíme.

Záchytnými body na celé trase byla vesnička Vlastislav se zříceninou hradu Skalka, Třebenice s muzeem českého granátu, vesnička Klapý, která leží právě pod Házmburekm , občerstvení v Levousích, či Louny přezdívané „Perla na řece Ohři“, odkud pak už zpět do Chomutova, tedy kousek za něj, zase zpět do Krušných hor do Bezručova údolí na „Prvák“ na krásně orosené

DSC_4307

DSC_4328

DSC_4338

DSC_4343

DSC_4356

DSC_4363

DSC_4364

DSC_4383

DSC_4385

DSC_4405

DSC_4416

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3hlasů, průměr: 4,33 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz