Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

04. dubna 2013   Fotoseriály  

Oblasti: | Komentáře: 1 | 809 x přečteno

Krušnohorská rašeliniště v zimním čase

Novoveské , Polské, Novodomské rašeliniště – krásná to místa v Krušných horách.

Rašeliniště jsou nejen znakem zachovalosti ale i nedotknutelnosti těchto hor. Dostat se do těchto míst opravdu není snadné. Jediná šance jak je navštívit bývá vlastně jen v zimním období, povětšinou na běžkách či sněžnicích. A i toho sněhu musí být tak akorát. Nejideálnější je stav, když po oblevě sníh znovu zmrzne a na něj napadne vrstva čerstvého sněhu.

Zažil sem jednu návštěvu rašelinišť ale to se opravdu stává výjimečně. Nebyl žádný sníh, přitom mrzlo, takže vlastně vzniklo takové zrcadlo.Prostě obrovské štěstí že se člověk nacházel ve správnou dobu na správném místě.

A co člověk zjistí? Mít pokoru a kochat se. Třeba si vylézt, pokud možno na zachovalý posed a dívat se na tak krásná a vzácná místa shůry.
rašeliniště

rašeliniště

rašeliniště

rašeliniště

rašeliniště

Krušnohorská rašeliniště

DSC_0091

DSC_0363

DSC_0273

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímatJedna odpověd na článek “Krušnohorská rašeliniště v zimním čase”


  1. Na běžkách po západních Krušných horách « Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít
    13. ledna 2019
    9.13

    […] Centrální Krušné hory upravovány nejsou, jen silnice mezi Horní Halží a Klínovcem bývá projeta. Jinak v centrální části, nad Chomutovem, můžeme zažít takové to běžkování s vlastní tvorbou stop, což je sice o dřině, má to však také své kouzlo a můžeme poznat rašeliniště v zimě, kam se v letních měsících nemáme šanci dostat. Bylo to třeba běžkování Cestou pěti rašeliništních rybníčků , při Krušnohorské pohádce nebo Krušnohorská rašeliniště v zimním čase . […]

Odpovědi


1 × = 4
© 2009 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít.