Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

23. října 2014   Zajímavosti  

Oblasti: | Komentáře: 1 | 2 143 x přečteno

Krmelec na Ježíškově cestě

Krmelec je dřevěné stavení se stanovým přístřeškem, kde v zimním období, čase běžek oceníme teplo kamínek, které nám dodají pocit pohody a jistoty.

Slouží pro „přikrmování“ kolemjdoucích. Mohou to poznat jak cyklisté, pěšáci, tak právě v zimním období běžkaři. „Přikrmování“ se obvykle provádí po celý rok, kdy turistům vyhládne a chtěli by si i odpočinout.

Otevřeno celoročně kromě pondělí od jedenácté do páté odpolední. Pouze na podzim je otevřeno o víkendy a svátky.

Do krmelců se zakládá seno pro přikrmování jelenů, daňků či srnců. Kromě toho bývají krmelce ještě doplněny o korýtka, kam se vkládá tzv. liz, což jsou větší hroudy kamenné soli .

V tomto Krmelci se můžeme olizovat nad skvělými borůvkovými koláči, klobásky s medvědím česnekem. Nebo si můžeme pochutnat na polévce podávané v chlebu. Krmelec se zaváží jak alkoholickými tak nealkoholickými nápoji. Kromě toho bývá Krmelec doplněn venkovním sezením, kde i naši nejmenší koloušci si mohou hrát.

Obyčejné krmelce bývají nejčastěji umístěny v lese, tento Krmelec najdeme na poutavé Ježíškově cestě na Božím Daru.

Ježíškova cesta má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.
Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra na radnici v městečku Boží Dar. Cesta má 13 zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách a poznáte je podle pěkných domečků. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.

Krmelec

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímatJedna odpověd na článek “Krmelec na Ježíškově cestě”


  1. Spikiri
    26. června 2015
    6.46

    contests and often have silly “tests of will” and competitions (see the ghost peeppr video or spoiled milk smashing as examples). We played Kool & the Gang’s “Celebration” after a recent project

Odpovědi


2 + 2 =
© 2009 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít.