Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

06. května 2016 Pěší tůry

Oblasti: | Komentáře: zatím žádný | 1 185 x přečteno

Údolím Bílého potoka

Údolí podél Bílého potoka je méně známé, nevede tudy turistická značka a je tudíž méně navštěvované turisty a cyklisty než údolí Načetínského potoka.

Bílý potok pramení na úbočí Mezihořského vrchu a jako malý potůček na začátku údolí, po mnoha jeho přítocích po cestě zesiluje , protéká Kalkem a na jeho konci se vlévá právě do Načetínského potoka.

Tip na výlet pro pěší a cyklisty : Mezihoří – Kalek

Z Mezihoří se vydáme přes lyžařský areál na bernavské výhledy. Můžeme si to zpestřit výšlapem na nejvyšší horu této oblasti což je Mezihořský vrch s 913 metry výšky, i když výhledy jsou nicotné.

Na konci údolí Bílého potoka odbočíme vpravo a vyjdeme u soustružnický domků, jsou to krásné planiny s výhledem jak na Kalek s dominantním kostelem, tak do německé části Krušných hor, což je Rübenau. Zároveň začneme kopírovat naučnou stezku kolem Kalku. Případně si můžeme tento výlet prodloužit o osm kilometrů a absolvovat okruh po trase naučné stezky Kalecko, kdy se obohatíme své vědomosti o historii, geologii a přírodní poměry v okolí Kalku.

Jsou to takové ty výšlapy kdy za tři – čtyři hodinky nepotkáte živočicha, vlastně ano, několik kusů vysoké zvěře nás míjelo po hlavní, proto bylo dodrženo pravidlo pravé ruky.

Mezihoří Bus – Mezihoří sever – po modré –Zákoutí – po červené na silnici Boleboř –Kalek – rozcestí pod Blahutovem – po 500 m odbočka vlevo  – zpevněná cesta dolů do údolí – podél Bílého potoka – pod Soustružnickými domky – Kalek

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory

Route 3 401 902 – powered by www.wandermap.net
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz