Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

15. května 2009 Glosy

Oblasti: | Komentáře: zatím žádný | 2 941 x přečteno

Železnice Chomutov – Vejprty – Absurdistán !!!


Měděnec – Dvacet centimetrů chybějící kolejnice na výhybce u Měděnce v Krušných horách zastavilo vlaky z Chomutova do Vejprt. Trať, která se používá jen o víkendech, je už třetí týden zablokovaná a v úseku mezi Křimovem a Vejprty musí lidé přesedat do autobusů. České dráhy už to stálo přes 100 tisíc korun.Paradoxní je, že Správa železniční dopravní cesty, která trať spravuje, nemůže výhybku opravit, protože patří soukromé firmě. A ta je podle informací MF DNES v konkurzu a už přes rok nereaguje na výzvy Drážního úřadu, aby se o výhybku starala. Její stav se natolik zhoršil, že se několik centimetrů z výhybky vyštíplo. Oprava by přitom zabrala maximálně několik dní.

„Je to zcela absurdní situace. Deset metrů z osmapadesátikilometrové trati je soukromníka. A kvůli tomu, že se o ně nestará, se sesype doprava,“ říká Ondřej Kubala, mluvčí Českých drah, které trať provozují. Dráhy dovezou lidi vlakemz Chomutova do Křimova a pak autobusy do Vejprt. A obráceně. Na trati jezdí i využívaný mezinárodní spoj ze saského Chemnitzu.

„Musíme platit jak autobus, tak dodávku, která přepravuje jízdní kola. Krušnohorskou trať totiž s oblibou využívají cykloturisté,“ upozornil Kubala.

Rozbitá výhybka patří firmě, která v Měděnci provozovala důl. Už roky ale nefunguje. Výhybka je součástí vlečky, kterou si kdysi společnost postavila. A proto jí i patří rozbitá výhybka. Takových míst je na tratích mnoho, jde však o první případ, kdy se majitel o svůj kousek železnice nestará a kvůli tomu došlo k přerušení dopravy.

„Před rokem jsme jim nařídili odstranit na výhybce závady. Nereagovali. Nyní přislíbili, že se dostaví na jednání. Musíme najít řešení,“ uvedl Pavel Kodym, ředitel Drážního úřadu, který se situací na trati zabývá.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – severní Čechy

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz