Sníh už nadobro zmizel z hor, ale stejně mě lákala bílá barva. Ale jak to vyřešit, když chceme aby tato bílá nechladila, ale spíš zahřála? Spatřit z jara kvetoucí stromy.
Proto když ta krušnohorská příroda ještě odpočívá po té krušné zimě, není nic lepšího než vyrazit do nížiny, kde už je příroda v plném rozpuku. A řeka Ohře nám dělá společníka až do středobodu světa, tedy do Chrámu chmele a piva.
V Březně sledujme značení, je zde nový obchvat cyklostezkou.
Nemusíme ani použít silnice na hrázi Nechranice dnes i před ale můžeme sjet na panelku pod hrází.
Po proudu Ohře pošlapeme z Nového Sedla přes Libočany až do Žatce, chmelařské město opustíme proti proudu řeky která jej kopíruje až do Vičic po modré cyklotrase Cyklovelo.
Součástí turistického areálu Chrám chmele a piva je muzeum jenž vlastní největší expozici svého druhu na světě. Na ploše 4 000 m² představuje vývoj chmelařství od raného středověku až do současnosti. Samotné Chmelařské muzeum Žatec je technickou památkou.
A o tom jak skvěle umí vařit zlatavý mok nás přesvědčí v restauraci U Orloje jenž je také součástí areálu Chrámu chmele a piva. Restaurace u Orloje je vystavěna ve starém chmelovém skladu, čemuž odpovídá i interiér restaurace. Uvnitř restaurantu je umístěn malý pivovar.
Můžeme tak na vlastní oči vidět, jak se vaří pivo tradičním českým způsobem z místních surovin. Pokud přeje počasí můžeme výborné nefiltrované pivo Samec 11° ochutnat i ve venkovní restauraci. Vlastně to byla další bíla barva tentokráte pěny, která dokázala zahřát, přitom jantarový mok dokázal zchladit touhy.
Mám pocit že celková rekonstrukce historické části Žatce se opravdu povedla.