Tato stezka vznikla za podpory Městských lesů a Spolku přátel města Kraslice. Stezka je dlouhá 4 km a vede od evangelického kostela až na rozcestí Tisovského hřbitova. Na stezce se nachází 21 dřevěných laviček, 2 altány a 5 zrekonstruovaných studánek. Na zábradlí pod lékárnou U kostela se nachází také mapka označená čísly, kde se jaká památka nachází.
Stezka je krásnou procházkou po Zámeckém vrchu, u lesních průseků jsou parádní vyhlídky na Stříbrnou a protější kopce (po červené a zelené turistické značce). Po modré turistické značce je výhled na Zelenou horu a do Klingenthalu.
č. 1 Evangelický kostel
Základní kámen byl položen v roce 1911 na počest jubilea císaře Františka Josefa I.
Plány kostela a fary nakreslil berlínský architekt Bartning. V roce 1912 obdržel kostel tři staré klingenthalské zvony z let 1655 a 1725. První byl přetaven 1839, druhý v roce 1861 a třetí pocházel z roku 1883. Vysvěcení kostela bylo slavnostně provedeno za velké účasti lidí v roce 1912.Věž zvonice je vysoká 25 metrů.
č. 2 Preisův pomník
K. Preis (1850 – 1907) byl zasloužilý kraslický učitel a od roku 1887 byl předsedou tohoto spolku.
č. 3 Lesní zbožnost
Byla vysvěcena roku 1937 a sloužila ke klidnému rozjímání.
č. 4 Schillerův pomník
Pomník postavil kraslický osvětový spolek
č. 5 Dotzauerův altán
V roce 2009 byl zbudován dřevěný vyhlídkový altán na místě vichřicí zničeného železného glorietu z roku 1868.
č. 6 Hradiště
nachází se na vrcholu Zámeckého vrchu. Jde o zbytky hradu z 13. století. Jsou zde patrné zbytky zdiva, kruhové bašty, příkopu a do skály je vytesána 3 metry hluboká sluj.
Od 17. století hrad již nebyl obýván a jeho zdivo bylo rozebráno pro stavební účely ve městě. Pod Hradištěm v roce 1867 nechal Richard Dotzauer postavit pomník – obelisk na vyhlídkové planince zvané Richardshöhe – Saenger höhe (Výšina pěvců) s výhledem do údolí Stříbrného potoka a na protější kopce.
č. 7 Eleonořin pramen
Okrašlovací spolek ho pojmenoval na počest Dotzauerovy manželky Eleonory.
č. 8 Pramen Karla IV.
ten Kraslice roku 1370 povýšil na město
č. 9 Holečkův pramen
Miroslav Holeček byl známý kraslický učitel, založil v roce 1951 kraslické hudební jaro a podílel se po roce 1945 na kulturním životě Kraslic.
č. 10 Hudební pramen
Byl pojmenován na počest všem hudebníkům, kteří proslavili hudbou Kraslice doma i ve světě.
č.11 Vedralův altán
Byl pojmenován po známém kraslickém malíři Karlu Vedralovi, který byl členem Spolku přátel města Kraslic a který zde vytvořil mnoho svých obrazů.
č. 12 Pramen horníků
Horníci se zde nabírali vodu při své cestě za svou těžkou prací v rudných dolech.