Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

28. února 2013 Fotoseriály

Oblasti: , | Komentáře: zatím žádný | 1 287 x přečteno

Objevme svá místa v Krušných horách

Jsou místa, která aniž bychom prvoplánově uvažovali, začneme navštěvovat častěji a zjistíme, že tu máme jednu ze svých „parket“.

Čím to je? Nevím. Prostě se to tak vyvrbí.

Může to být tím, že si sem chodím pro obrázky, jako si chodí houbař na svá tajná místa pro své oblíbené úlovky. Nebráním se té myšlence mít celé Krušné hory „vyparketovány“.

A právě toto je jedna má krásná parketa. Je to vesnička Kalek ležící v údolíčku na hranici s německou vesničkou Rübenau. Nad vesničkou k tomu shlíží pyšně krásný kostel sv. Václava.

I když na českou stranu Krušných hor nedám dopustit, tak při návštěvě té německé části hor mám pocit, jako bych přišel z půlnočního království do země krále Miroslava. Nechápete, že okolo baráčků neexistuje oplocení, garáže mají dokořán otevřené po celý den. K tomu i turistické a cyklistické trasy jsou jaksi lépe značené. V neposlední řadě více dbají na historii Krušných hor.

Je neuvěřitelné že i na tak malém prostoru, na pomezí Kalku a Rübenau nás ve všech čtyřech ročních období Krušné hory něčím hezkým překvapí a ukáží nám své intimnosti.

Objevme své parkety, které nám Krušné hory nabízí a pochlubme se těmito místy.

DSC_0221

DSC_0222

DSC_0236

DSC_0330

DSC_0894

DSC_0895

DSC_01122

DSC_01692

DSC_03266

hory1 hory2

kostel

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz