Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

26. září 2017 Fotoseriály, Rozhledny, pohledy

Oblasti: | Komentáře: 1 | 1 083 x přečteno

Velký Špičák s rozhledy

Dumám, dumám a co jsem vydumal? Vlastně nic. Jen to, že odsud je nejhezčí výhled Chomutovska a patří i mezi TOP v celých Krušných horách.

Zvláště když se s námi sluníčko loučí, aby se nám za pár hodin opět představilo v celé své parádě.

Jasný, říká se, že nejhezčí rozhledy bývají z těch nejvyšších vrcholů. Ale při tomto výhledu, v čase letního slunovratu, jsem si uvědomil, že slunce zapadá nad Jöhstadtem a vychází nad Satzungem,, což jsou od sebe vesničky vzdálené pouhých 20km nebeskou čarou. Jen takový kousek chyběl, aby nám sluníčko nikdy nezapadlo..))

Krušné hory zřejmě budou jedinečné v tom, že zde objevíme nejvíce Špičáků. Kromě, v tomto článku zmíněném Velkém Špičáku (965 m) /navíc vedle leží Střední Špičák (924)/, se pyšní dalšími: Božídarský Špičák (1115 m), Špičák u Přebuzi (991 m) /vzdálen 5km/, Špičák (730 m) u Horní Nivy
, Nejdecký Špičák (748 m), Špičák (662 m) u Oseka, Pavlovský Špičák (695 m) u Hasištejna, Špičák (723 m) u Krásného Lesa – ten navíc leží v přírodní rezervaci Špičák, Špičák u Perštejna (618m) či Rudenský Špičák (926 m) u Vysoké Pece.

Výhled je kruhový, vidíme hlavní dominanty centrálního Krušnohoří: KlínovecMeluzínu Fichtelberg, Jelení horuPřísečnickou přehraduMědník nad Měděncem a na německé straně větrníky s vyhlídkou u Jöhstatdu

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

Velký Špičák

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz