Krušné hory   Krušnohorsky myslet, žít a snít

Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít

05. února 2013 Zpravodajství

Oblasti: | Komentáře: zatím žádný | 1 445 x přečteno

Pochod opevněním Chomutovska

Vážení přátelé a příznivci našeho muzea,

rozhodli jsme se dne 16.2.2013 uskutečnit v letošním roce první pochod linií opevnění z let 1936 a 1938 v okolí města Chomutova.

Cílem pochodu bude společná prohlídka a kontrola současného stavu pevnůstek od Otvic až po Krásnou Lípu. Kladen bude důraz na pevnosti, které pomalu a jistě díky rekonstrukci členů muzea Na Kočičáku získávají či získají podobu, ve které se nacházeli v roce 1938. Účastníci průzkumu spatří většinu pevnůstek, polního opevnění a místa ve kterých se plánovali protitankové a protipěchotní překážky. Díky společnému průzkumu s průvodci muzea budou mít účastníci možnost spatřit spoustu zajímavostí, která nejsou běžně ke spatření či na ně běžný turista nenarazí.

Srdečně jsou zváni všichni zájemci o historii opevnění i z řad široké veřejnosti. Podmínkou pochodu je pevná obuv, teplé oblečení, vlastní strava a chuť absolvovat náročný pochod terénem a to za každého počasí. Trasa povede v mnoha případech mimo lesní cesty či komunikace

Plánovaná délka trasy činí cca 13 km. Sraz účastníků bude v 8,45 před železniční zastávkou Jirkov u obchodní zóny. Čas ukončení bude cca v 18:00 a to v základně muzea Na Kočičáku v krytu CO v základní škole Duhová cesta v Havlíčkově ulici.

Více info na tel. 737 431 389

Prosíme případné účastníky, aby potvrdili účast na emailu: info@kocicak.cz.

S pozdravem

Muzeum čs. opevnění z let 1936 – 1938 „Na Kočičáku“

 

Řopík

Řopík

 

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Nehodnoceno)
Loading ... Loading ...

Co by Vás mohlo zajímat
© 2024 Krušné hory Krušnohorsky myslet, žít a snít. Kontakt: krusnohorsky@krusnohorsky.cz